Erişilebilirlik Beyanı

Erişebilirlik beyanı

Seninolsun.com olarak, engelli olanlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılar için erişilebilir bir web sitesi sağlamaya kararlıdır.  Web sitesinin herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir ve erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Bunu düşünerek, web görüntüleme deneyiminizi özelleştirmenize olanak sağlayan bir web sitesi yaptık.

Bu sayfamızda, siteyi sizin için daha erişilebilir kılmak üzere eklediğimiz işlevler açıklanmaktadır.

Resimler

Sitemizde aşırı grafik kullanımından kaçınmaya ve indirme sürelerini kısaltmaya çalıştık.

Bu sitede kullandığımız resimler, resmin metin alternatifleri olan "Alt" etiketleri içermektedir. Bu; resmin yüklenmemesi, resim gösterme özelliği kapalı bir halde geziniyor olmanız veya web sitesinde gezmek için yardımcı bir teknoloji kullanıyor olmanız durumunda metnin içeriğini gösterir.

Yeniden boyutlandırılabilir metin

Gereksinimlerinize uygun olarak değiştirebilmeniz için web sitemizdeki metin bilgilerinin boyutunu sabit tutmadık.
Tarayıcınızda metin boyutunu değiştirmenin bir dizi yolu vardır. En kolay yöntem, aşağıdaki adımları izlemektir;

Internet Explorer ve Firefox:

  • "Görünüm" menüsünü seçin
  • Menüden "Metin Boyutu" seçeneğini seçin
  • Görüntülemek istediğiniz metin boyutuna tıklayın
  • Ayrıca Ctrl tuşunu basılı tutup farenin tekerleğini hareket ettirerek veya "+" (artı) veya "-" (eksi) düğmelerine basarak da metnin boyutunu büyütüp küçültebilirsiniz.

Kodlama standartları ve uyumluluk

Bu web sitesi, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) standartları ile uyumlu kodlar kullanmaktadır. W3C, web geliştirme standartları ve uygulamaları alanında otoritedir.

Sayfaların W3CAG standartlarını en iyi düzeyde uygun olmasını sağlamak üzere bu web sitesini geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.
Yönergelerin tümüne uygun olmayan birkaç sayfa olabilir. Tüm sitenin uyumlu olmasını sağlamak adına elden gelen çabanın sarf edilmesine karşın, web sayfasına katkıda bulunan birçok kişi ile bu süreç devam etmektedir.

Web’in tüm içeriği hiyerarşik olarak düzenlenmiştir. Sitemizde web’in hiyerarşisinin neresinde mevcut bulunduğunuza dair bilgilere "breadcrumb navigasyonu" yardımıyla ulaşırsınız.

Sitedeki bilgilere erişme konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız, lütfen Bize Ulaşın sayfasını kullanarak bizi bilgilendirin.

Tavsiye Edilen Spesifikasyon

Bu web sitesinin optimal görüntülenmesi için önerdiğimiz spesifikasyonlar;
•    Ekran çözünürlüğü 1024 x 768 veya daha yüksek.
•    Renk derinliği 32 bit. ADSL (geniş bant) internet bağlantısı.
•    Mozilla Firefox 2.0 veya Internet Explorer 7
•    Adobe Flash Player 7 veya daha yeni sürümü
•    Adobe Acrobat Reader 6 veya daha yeni sürümü
•    WinZip 9 veya daha yeni sürümü

Ayrıca bu erişilebilirlik bildirimi hakkındaki sorularınızı ve sitenin erişilebilirliğini nasıl geliştireceğinizle ilgili yorumlarınızı da memnuniyetle karşılıyoruz.

Son Güncellenme: 21 Şubat 2019